
| Parameter | Value |
|---|---|
| Connector Type | Shrouded |
| Packaging | Bag |
| Gender | Male |
| Number of Positions | 6 |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11424
Ext.Price$0.11424
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11424 | $0.11424 |
| 10 | $0.05712 | $0.57120 |
| 50 | $0.05135 | $2.56750 |
| 100 | $0.04617 | $4.61700 |
| 500 | $0.03908 | $19.54000 |
| 1000 | $0.03308 | $33.08000 |
| 3000 | $0.03144 | $94.32000 |
| 5000 | $0.02989 | $149.45000 |
| 10000 | $0.02813 | $281.30000 |
| 30000 | $0.02782 | $834.60000 |
